Що таке сюрвеєр і навіщо він потрібен у страхуванні

сюрвейер

Сюрвеєр – це інспектор, який виконує огляд та надає оцінку якості транспорту та товару, який перевозиться. Раніше сюрвей застосовувася тільки у морській справі, і відповідна особа надавала оцінку суднам, які здійснюють перевезення, проте сьогодні, сюрвеєри можуть оцінювати як і автотранспорт, автоперевезення, так і якість сировини на виробництві.

В чому заключається сюрвеєрська діяльність

Сюрвеєрські послуги включають в себе відповідальність за збереження матеріальних цінностей під час їх перевезення будь-яким транспортом, включаючи і його. Сюрвеєр також відповідає за належне складське зберігання та скорочення витрат. Тобто, сюрвеєр відповідає за весь ланцюг пересування товару – від його зберігання до відвантаження замовнику.

У разі, якщо стається пошкодження товару, сюрвеєр є саме тією особою, яка повинна скласти відповідний акт, який визначає ступінь пошкодження та його причини. Такий документ розглядається у суді або страховій як експертний доказ причини пошкодження товару чи його крадіжки.

З чого складається сюрвеєрська перевірка

Сюрвеєр виконує наступні етапи перевірки:

 • інспекція якості товару на підприємстві-виробнику;
 • перед вантажна інспекція;
 • контроль процесу навантаження;
 • присутність сюрвейєра при огляді вантажу;
 • сюрвеєрська інспекція при розвантаженні;
 • сюрвеєрська інспекція на складі;
 • технічний огляд вантажних транспортних засобів, контейнерів, вагонів;
 • експертиза пошкоджень і втрати вантажу;
 • сюрвеєр збирає і аналізує необхідну інформацію, представляє звіт по проведеній інспекції.

Компанії, які надають сюрвеєрські послуги в Україні

Сюрвеєрські послуги в Україні надають чимало компаній. Специфіка наданих послуг може відрізнятися в залежності від типу товару чи замовлення. Якщо це класичний випадок з перевезенням, наприклад, цегли, то сюрвеєр працює наступним чином: виїзд до замовника, перевірка наявності та місця розташування товару, перевірка якості товару та його відповідності згідно технічного опису, фіксування товару на фото, заповнення акту перевірки товару.

Серед український сюрвеєрських компаній є наступні:

 1. Оцінка 24
 2. Econad
 3. BSS
 4. Star Shine Shipping
 5. Вектор оцінки
 6. Тебодін Україна
 7. СЖС Україна
 8. Ostra Pandi
 9. Ciss
 10. Veritex

Навіщо сюрвей великому бізнесу

Сюрвеєрська діяльність допомагає скоротити витрати на збитках. Тобто, якщо товар було пошкоджено чи вкрадено за підстави третьої сторони, то акт, який це засвідчує, та який був складений сюрвеєром, зможе допомогти відшкодувати збитки.

Чим більше компанія, тим більше можливі різні проблеми з перевезенням вантажу. В загальній кількості обсяг відшкодування може сягати мільйонів. Компанії, які не наймають сюрвеєрів не мають належного страхування щодо свого товару.