Зв'яжіться з нами:

БАЖАЄТЕ ОТРИМАТИ ЕЛЕКТРОННИЙ ПІДПИС?

Провайдер EDIN зібрав партнерів, які допоможуть вам швидко отримати кваліфікований електронний підпис

Переглянути АЦСК

АЦСК (Акредитований центр сертифікації ключів) — центр видачі кваліфікованих електронних підписів (КЕП) та захищених носіїв для Їх зберігання, токенів.

Питання та відповіді

Більше відповідей
Що таке електронний підпис?

Електронний підпис (ЕП) — електронні дані, які додаються підписувачем до інших електронних даних або логічно з ними пов’язуються і використовуються ним як підпис.

Якими бувають електронні підписи?

Електронні підписи бувають простими, удосконаленими (УЕП) та кваліфікованими (КЕП).

На відміну від простих, удосконалені та кваліфіковані електронні підписи дають змогу засвідчити згоду підписувача із змістом електронного документа, ідентифікувати підписувача, також, УЕП та КЕП є підставою для виникнення юридичних фактів та є достовірними доказами в суді.

Крім того, удосконалений та кваліфікований електронний підпис – використовується для забезпечення цілісності електронного документа.

Різниця між ними в тому, що кваліфікований електронний підпис забезпечує вищий рівень захисту, має високий рівень довіри як засіб електронної ідентифікації та прирівнюється до власноручного підпису. Удосконалений електронний підпис має середній рівень довіри. У майбутньому для визнання українських електронних підписів у країнах Євросоюзу потрібен буде саме кваліфікований е-підпис. Одна з головних його ознак — те, що він зберігається на захищеному носії особистого ключа (ЗНОК).

Оскільки кваліфікований електронний підпис має високий рівень довіри як засіб е-ідентифікації, він є обов’язковим для використання в органах державної влади та місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах державної форми власності, а також держреєстраторами та нотаріусами.

Що таке електронні печатки?

Електронні печатки використовується для забезпечення достовірності походження та цілісності електронного документа.

Електронні печатки є достовірними доказами в суді. Як і у випадку з електронними підписами, існують удосконалені та кваліфіковані електронні печатки, які надають додаткові гарантії безпеки порівняно з простими електронними печатками.

Що таке файловий носій?

Файловий носій — це спеціальний файл, який містить ваш особистий ключ. Зазвичай цей файл має назву Key-6 з розширенням *.dat (зустрічаються також розширення *.pfx, *.pk8, *.zs2, *.jks). Для того, щоб скористатись файловим носієм, вам необхідно:

  1. Обрати зі списку свого надавача електронних довірчих послуг – суб’єкта, до якого ви зверталися для отримання електронного підпису.
  2. Завантажити із зовнішнього носія чи власного комп’ютера файл з вашим особистим ключем.
  3. Вказати пароль доступу до особистого ключа у відповідному полі.
Що таке захищений носій особистого ключа (ЗНОК)?

Захищений носій особистого ключа — це пристрій для безпечного зберігання КЕП. Може бути у вигляді токену, “хмарного сховища”, Моbile ID чи смарт-карти.

Захищений носій особистих ключів (ЗНОК) — засіб кваліфікованого електронного підпису чи печатки, що призначений для зберігання особистого ключа та має вбудовані апаратно-програмні засоби, що забезпечують захист записаних на ньому даних від несанкціонованого доступу, безпосереднього ознайомлення із значенням параметрів особистих ключів та їх копіювання. Відповідність засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки вимогам Закону України «Про електронні довірчі послуги» підтверджується документами про відповідність або позитивними експертними висновками за результатами їх державної експертизи у сфері криптографічного захисту інформації.

Захищений носій особистого ключа — інструмент, призначений для безпечного зберігання КЕП, який зберігається в засобі та знаходиться під одноосібним контролем підписувача. ЗНОК захищений паролем доступу, а введення неправильного паролю визначену кількість разів підряд блокує носій.

Захищені носії особистого ключа є засобами кваліфікованого електронного підпису чи печатки, перелік яких може бути розміщено за посиланням.

Однак звертаємо увагу, що у вищевказаному переліку не всі засоби криптографічного захисту інформації є засобами КЕП, а лише ті про які зазначено в експертному висновку.

Розпочніть електронний документообіг з партнерами просто зараз!

Надіслати документ контрагенту

Залиште свої контакти і ми допоможемо обрати сервіс електронного документообігу саме для вашого бізнесу

    Ознайомлений/а з політикою конфіденційності, та даю згоду на обробку персональних даних.