Зв'яжіться з нами:

5 причин використовувати блокчейн в електронній комерції

Блокчейн – новітня технологія, інтерес до якої зріс разом з популярністю криптовалюти. Сьогодні її широко обговорюють не тільки в світі фінансів. Блокчейн вже пробують використовувати для зберігання і обробки персональних даних та ідентифікації, в маркетингу і комп’ютерних іграх.

На сьогоднішній день технологія блокчейн використовується для транзакцій з біткойнов і іншими криптовалюта, проте це не межа її можливостей. За допомогою цієї технології можна здійснювати переклад будь-яких цифрових документів і файлів, будь то гроші, рахунки або контракти.

Недавній звіт Statista показує, що до 2021 року очікується зростання світового ринку блокчейна більш ніж на 400 відсотків.

Конфіденційність користувачів

Серед безлічі способів застосування анонімних блокчейнів слід виділити два основних сценарії:

  • Анонімні транзакції: транзакції користувачів, які цінують право на конфіденційність. Транскордонні перекази між будь-якими юрисдикціями. Анонімність дозволяє приховати напрямки перекладів і їх суми з метою ухилення від сплати податків. Можливості для подолання санкційних режимів. Фінансування благодійних, освітніх, політичних організацій в будь-якій точці світу незалежно від волі уряду тієї чи іншої країни.
  • Розгортання призначених для користувача децентралізованих додатків на базі наданої блокчейн-архітектури. Основна відмінність від централізованих анонімних месенджерів полягає в неможливості зламати сервери, так як блокчейн-архітектура є децентралізованою.

Зв`язок ланцюга постачання

Ланцюг Постачань – це мережа людей і корпорацій, що беруть участь у створенні і розповсюдженні певного продукту або послуги – весь шлях від первинних постачальників до користувачів і клієнтів. Базова система ланцюга поставок часто включає постачальників продуктів харчування або сировини, виробників (етап обробки), логістичних компаній і роздрібних продавців в результаті.

ланцюг постачань

Оскільки блокчейн-мережі спроектовані як розподілені системи, вони дуже стійкі до модифікацій і можуть відмінно підходити для мережі ланцюгів поставок. Блокчейн складається з ланцюга блоків з даними, які пов’язані з допомогою криптографічних методів, що гарантують незмінність і неможливість фальсифікації збережених даних – за умови відсутності підтвердження змін всією мережею.

Таким чином, системи блокчейна забезпечують безпечну та надійну архітектуру для передачі інформації. Незважаючи на те, що блокчейн-технологія часто використовується для здійснення кріптовалютних транзакцій, вона також може бути надзвичайно корисна для захисту всіх видів цифрових даних, і її застосування в мережі ланцюгів поставок може принести багато переваг.

Скорочення витрат

Внаслідок неефективності ланцюга поставок утворюється велика кількість відходів. Ця проблема особливо поширена в галузях, де є швидкопсувні товари. Покращене відстеження та прозорість даних допоможуть компаніям ідентифікувати ці марнотратні області для можливості прийняття заходів щодо зниження витрат.

криптовалюта

Блокчейн також допоможе позбутися від комісій за переказ коштів на різні банківські рахунки і платіжні системи. Ці комісії скорочують розмір прибутку, тому можливість відняти їх з рівняння дуже важлива.

Простота платежів

Блокчейн пропонує комплексне рішення, що володіє всіма якостями, які мають найбільше значення для обробки платежів. Транзакції, що записуються в блокчейн, проходять перевірку в розподіленій пирінговій (p2p) мережі, що істотно ускладнює фальшування відправки та отримання коштів. Крім того, завдяки смарт-контрактами, які допомагають автоматизувати процеси, транзакції здійснюються в лічені секунди. І нарешті, блокчейн-процесинг платежів може бути адаптований під потреби майже будь-якого виду послуг, що робить його однією з найбільш універсальних опцій.

Квитанції та гарантії

Однією з проблем електронної комерції є відстеження надходжень і гарантій. Блокчейн діє як бухгалтерська книга транзакцій в реальному часі, додаючи кожну квитанцію і гарантію у вигляді блоку і зберігаючи їх, щоб ви могли легко надати їх при необхідності.

надійність блокчейну

Блокчейн перевершує паперові документи ще в одній важливій галузі: він набагато більш суворий і юридично обов'язковий. Звичайні документи можна легко змінити або підправити. Навпаки, дані в ланцюжку блоків поміняти практично нереально. Ця особливість дозволяє людям і компаніям покладатися на інформацію, внесену в блокчейн. Оскільки блокчейни зазвичай прозорі (якщо тільки це не приватна мережа якоїсь компанії), непомітно внести зміни в ланцюжок блоків неможливо, оскільки це відразу помітять всі учасники сети. Подібна прозорість і незмінність блокчейна роблять його відмінним рішенням для зберігання і реєстрації даних.