Як штучний інтелект пропонує ритейлу збільшити продажі в онлайні
Чат бот – персональний продавець-консультант
Якщо в офлайновому магазині ми бачимо товар, можемо приміряти його та ще й проконсультуватися зі спеціалістом, то маркетплейс в інтернеті нам цього не пропонує. Точніше, не пропонував. Сьогодні з допомогою чат ботів та АІ-консультантів покупець може придбати ідеальний для нього товар. Програма ставить ряд запитань, які допомагають підшукати необхідну річ: “Якого кольору сорочку ви бажаєте?”, “Якому стилю віддаєте перевагу?”. Після, онлайн-консультант за заданими параметрами покупця відскановує сотні продуктів і пропонує найбільш відповідний його запитам товар.
Продавати через…браслет
Фітнес-трекери, смарт-годинники та інші електронні аксесуари – це ще один спосіб відфільтрувати цільову аудиторію. Враховуючи ріст популярності таких гаджетів, вони стануть ще одними “супутниками” у розвитку e-commerce. Вони можуть збирати справді цінну інформацію про своїх власників – коли, де і який саме товар вони розглядають чи споживають.
Фотофільтр
Не завжди словами легко пояснити, а в пошуковиках і знайти. Враховуючи величезну кількість пропозицій в е-мережі, потрібна річ може просто не відшукати свого покупця. АІ-технології пропонують просте рішення – пошук за зображенням. Цей спосіб вже застосували Ebay, Google, Amazon та інші великі компанії. Штучний інтелект розпізнає завантажене юзером зображення і пропонує максимально схожі варіанти. Фільтрація відбувається шляхом первинного відсортовування картинки при додаванні на сервіс у відповідні теги.
Адаптація контенту під індивідуальні запити
AI-технології відстежують поведінку відвідувача на сайті: в які розділи він заходить, де затримується найдовше. За зібраними даними вибудовується алгоритм індивідуальних рекомендацій для кожного клієнта. Також є програми, що самостійно модерують контент, доповнюючи та покращуючи його.
Для e-commerce така можливість - це двостороннє вирішення питання. З одного боку, майданчик затримує покупця релевантними пропозиціями, продажі збільшуються. З іншого - нівелюється потреба утримання фізичної служби підтримки даного напряму.
Голосовий пошук
За допомогою розпізнавання голосових запитів, користувачам тепер взагалі не доведеться витрачати час на ручний пошук необхідного продукту. Такий сервіс на базі АІ-технологій вже застосували мережі Amazon та американський Walmart. Представникам e-commerce, які першими встигнуть застосувати голосового помічника, прогнозують величезний ривок в онлайн-продажах. Це буде один з найзручніших способів покупки в Інтернеті, оскільки користувачі матимуть змогу займатися шопінгом, не відриваючись від своїх справ. Читайте більше цікавого контенту на сайті