Зв'яжіться з нами:

Перевірка справжності ЕЦП

Електронним цифровим підписом можна підписувати документи форматів excel, word, pdf та ін. Для того, щоб перевірити чи підписаний електронний документ ЕЦП, необхідно звернути увагу, чи сформувався окремий файл, тобто електронний цифровий підпис до документа, який пов’язаний з документом, який наразі підписується, та включає можливість зміни документа. Найчастіше документ має формат p7s та його назва аналогічна назві електронного документу.

Як дізнатися хто випустив ЕЦП

Дізнатися яким Центром сертифікації ключів був виданий ЕЦП можливо після підписання документу. Наприклад, ви надіслали документ контрагенту на підпис, він надіслав вам його підписаним КЕП у відповідь. Для того, щоб дізнатися ким був виданий ключ та чи він сертифікований, необхідно завантажити підписаний електронний документ з накладеним ЕЦП на сайт Центрального контролюючого органу, який зможе ідентифікувати ЕЦП.

Як перевірити свій електронний ключ

Свій електронний ключ можливо перевірити також шляхом зовнішніх ресурсів. Перевіряється власний підпис для того, щоб виявити чи не закінчився ще строк сертифікації, чи можна ним підписувати документи. Для цього необхідно у форматі p7s завантажити власний підпис на один з державних ресурсів – на сайті Дія, у розділі «Перевірка підписів», або на сайті Центрального засвідчувального органу у вкладенні «Перевірити підпис».

Після завантаження власного ЕЦП буде сформовано звіт, де буде зазначено таку інформацію: кваліфікований сертифікат чи ні, удосконалений чи кваліфікований підпис, захищений чи незахищений носій ключа.

Сервіси для перевірки ЕЦП

Отже, перечислимо список сервісів, які перевіряють ЕЦП:

  • Дія
  • Центральний засвідчувальний орган
  • Офіційний інформаційний ресурс КН ЕДП ІДД ДПС
  • Медок
  • Masterkey

Електронний цифровий підпис призначений для можливості підписати юридично значимі документи у електронному форматі. Це дозволить отримати документ в рази швидше, при цьому такої ж юридичної сили, як і звичайний паперовий.

Електронний документообіг дозволяє заощадити час на обміні даними з контрагентами та на витратах на оформлення звітності. ЕЦП, в свою чергу, прискорює питання закриття угод.

ЕЦП повністю відповідає вимогам ручного підпису в юридичній площині та підтверджує авторство його власника.

Електронний цифровий підпис (ЕЦП) – це цифровий підпис, який використовується для затвердження електронного документу. ЕЦП пов’язує між собою як власника, так і сам документ, за допомогою криптографічних технологій. ЕЦП не може біти підробленим за способом його копіювання.