Документарний акредитив допомагає убезпечити обидві сторони від шахрайства. Такий вид домовленості популярний серед дорогих угод, міжнародних розрахунках, або між малознайомими партерами. В Україні акредитиви регулюються наступними документами: Акредитив – це не безкоштовна послуга. У його вартість входять наступні комісії: Вартість комісії може складати до 1% від загальної суми угоди. Якщо ж сторона продавець, а не покупець, то додаткові витрати будуть меншими – до 0,15% за оплату авізування акредитиву. Авізування акредитиву – це підтвердження, що його відкрито контрагенту. Види акредитивів існують різні, вони залежать від домовленостей з банками:Як працює акредитив
Види акредитивів
- Безвідкличний акредитив – зобов’язання банка не змінювати чи анульоувати акредитив без згоди сторін.
- Відкличний акредитив – може бути змінений банком-емітентом за побажанням апліканта, без погодження з бенефіціаром.
- Покритий акредитив – клієнт надає кошти у розпорядження банку, а банк-емітент надає попередньо у розпорядження виконуючого банку кошти на строк дії зобов’язань банку-емітента з умовою використати їх у рамках виплат акредитива.
- Непокритий акредитив – клієнт не надає кошти у розпорядження банку, а банк-емітент не надає попередньо кошти у розпорядження підтверджуючого банку.
- Револьверний акредитив – оплата проводиться лише по факту отриманої продукції, а не усієї суми одразу.
Як виглядає угода з використанням акредитиву
Зразок акредитиву може виглядати наступний чином. Дві сторони складають договір, у якому зазначають оплату акредитивом – це важливо вказати в документах. Також необхідно зазначити, за яких умов виконавець отримає оплату, та, відповідно до виду угоди, внести перелік потрібних документів, які підтверджуватимуть виконання домовленостей.
В рамках договору, обов’язково має зазначатися банк, який надає акредитив. Перед підписанням, важливо об’єктивно оцінювати всі умови та можливість надання документів, які потрібні для виконання домовленостей, щоб отримати оплату.
Після узгодження всіх нюансів, покупець відкриває рахунок та вносить кошти, які, після виконання всіх умов, надійдуть продавцю. Далі покупець надає договір банку-емітенту та заяву на відкриття акредитива.
Акредитив має певні часові рамки, в які продавець повинен виконати всі умови та надати документи в банк про їх виконання. Після надання послуг та необхідних документів, банк перераховує кошти на рахунок продавця.