Зв'яжіться з нами:

Бізнес в кредит: як рітейлу отримати позику від ЄБРР

Не завжди складаються умови для отримання кредиту в комерційних банках. Компанії роздрібної торгівлі часто потребують вливання коштів для розвитку або нормалізації бізнесу. Один зі способів – закордонні інвестиції, а останнім часом для них найоптимальнішим джерелом є Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР). Проте виконати всі умови може далеко не кожен підприємець. EDI-провайдер EDIN ділиться інформацією, що потрібно зробити, аби отримати фінансову допомогу. 

Яким компаніям виділяють гроші

Підприємство може отримати кредит у разі, якщо воно не замішане ні в яких скандалах, власник або акціонери не мають ніяких зв`язків з державними органами. Також бюджетним надходженням не підлягають компанії з реалізації тютюну та алкоголю, якщо це основний вид продажів. Проект має бути з обгрунтуванням економічної необхідності та мати успішний досвід .

Якщо компанія просить кредит на закупівлі, то навряд ЄБРР його надасть, скоріше порадить звернутися до звичайного банку. В основном кошти надають для розширення бізнесу, покупки виробництв або земель, а також створення дистрибуції.

Щоб отримати гроші необхідно: скласти чіткий бізнес-план з розрахунками фінансових обмежень проекту, бізнес без закредитованості, підприємництво в рамках чинного законодавства та аудит звітності.

Які умови фінансових надходжень ЄБРР

Спершу підприємство звісно ж звертається в банк і у випадку погодження між сторонами підписується мандатна угода. Далі фахівці банку детально вивчають та будують фінансову модель, відвідують офіс компанії, аналізуючи внутрішні бізнес-процеси. Після розраховується фінансовий результат на відповідний термін надходження кредитних коштів. Всі ці процеси визначають ставки, терміни та графік погашення кредиту. Часто стається так, що ЄБРР надає лише 40% від затребуваної суми або ділить її навпіл між собою та позичальником.

Важливим моментом отримання кредиту є індивідуальний підхід до кожного підприємства щодо відсоткової ставки та об`єктів застави. Лише державним проектам пропонується +1%, а компаніям, що бажають отримати кредит, зачасту нічого заставити крім обладнання, бо більшість приміщень орендовані. В будь-якому випадку, банк шукає прийнятні варіанти активів, які можуть відповідати заставі.