Зв'яжіться з нами:

Де і як отримати електронні ключі для водіїв?

Зовсім скоро для перевезення вантажів будуть обов'язково використовувати електронні товарно-транспортні накладні (е-ТТН) з електронними підписами, тому водії повинні підготуватися до цього заздалегідь. В умовах постійного розвитку технологій та введення електронних документів у різні сфери життєдіяльності, отримання електронних ключів для водіїв є важливою складовою. У цій статті EDIN вирішив розглянути питання: де і як отримати електронні ключі для водіїв?

Який електронний підпис потрібен водіям? 

Для оформлення електронних документів, у тому числі е-ТТН, водії повинні мати електронний ключ, а саме - кваліфікований електронний підпис (КЕП).

Кваліфікований електронний підпис має найвищий рівень довіри згідно з Законом "Про електронні довірчі послуги", тому рекомендується використовувати саме його. Багато компаній, у тому числі і АТБ, вимагають від учасників перевезень використовувати КЕП для підписання е-ТТН.

Для спрощення адміністрування електронних підписів EDIN рекомендує водіям використовувати КЕП фізичної особи, а не посадовий КЕП, оскільки вимога закону полягає у забезпеченні однозначної ідентифікації автора електронного документу, а це забезпечують обидва типи КЕП.

Як оформити КЕП для водіїв?

Оформити кваліфікований електронний підпис можна на хмарному носії (наприклад, у системі Дія, Приват24, ПУМБ, Depositsign тощо) або на захищеному фізичному носії - так званих токенах (спеціальних USB флешках). Оскільки водії часто працюють на смартфонах і немає можливості підключити флешку, то варіантом залишається лише хмарний КЕП.

Як отримати КЕП ? 

Отримати кваліфікований електронний підпис фізичної особи можна швидко та легко за допомогою таких сервісів, як SmartID від Приват24 або Дія.Підпис від ДІЯ. Безліч відео-мануалів на YouTube допоможуть вам швидко зрозуміти процес та отримати КЕП за декілька хвилин.

Отже, висновок можна зробити наступний: для оформлення електронних документів, у тому числі е-ТТН, водії повинні мати кваліфікований електронний підпис (КЕП). Для спрощення адміністрування електронних підписів водіям рекомендується використовувати КЕП фізичної особи, а отримати його можна швидко та легко за допомогою хмарних сервісів.

Порада від EDIN

Якщо ви є водієм і працюєте у сфері перевезень, то вам слід вже зараз звернути увагу на отримання електронного підпису. Оскільки багато компаній, у тому числі і ті, з якими працюєте ви, вимагають від учасників перевезень використовувати КЕП для підписання е-ТТН. Окрім того, використання КЕП дозволяє значно зменшити час, необхідний для оформлення документів, що, в свою чергу, забезпечує ефективність роботи водіїв та компаній.