Зв'яжіться з нами:

Е-commerce в 2020: експансія, цифрові платежі та модель “Оnline to Offline”

Провайдер електронного документообігу EDIN відслідковує тенденції розвитку електронної комерції. В 2017 році ринок е-commerce складав 2,3 трильйони доларів, а на 2021 рік прогнозують – 4,5 трильйони доларів.

№1 Експансія

Це поняття стало одним із топових трендів. Часи online-магазинів, які займались “наварюванням” на дешевих китайських товарах, вже канули в небуття. Ще рік назад Alibaba впровадив російськомовну підтримку для України та країн СНД, а також відкрив школу міжнародної торгівлі. Щойно в компанії запуститься оперативна доставка товарів з Китаю, малі та середні бізнеси будуть вимушені піти з цього ринку.
Більше року назад Alibaba купили контрольний пакет акцій компанії Lazada. Це найбільша торгова платформа в Азії, її філіали працюють в Індонезії, Філіппінах, Малайзії, Таїланді, В’єтнамі, Сінгапурі. Цим самим Alibaba зайняли домінуюче положення на азіатському ринку.
Купівля акцій змогла вирішити ряд проблем, пов’язаних з розширенням ринку, – це і географічні нюанси, і мовні бар’єри, і закони, і адміністративні процедури.

№2 Фестивалі е-commerce

Приклади таких подій існують вже давно: “чорна п’ятниця”, ярмарки, фестивалі. Але саме зараз масштаби електронних торгових фестивалей досягають максимальної позначки.
Найвідоміші фестивалі в е-commerce – Double 11 (Китай) и Cyber ​​Monday (США).

В минулому році з 1 по 11 листопада обсяг продажів в Alibaba склав 168 мільярдів юаней, з приростом 39%. Основні конкуренті JD.com в ці ж дати досягли суми у 127 мільярдів юаней з ростом більш ніж 50%. В США електронна торгівля в Cyber ​​Monday e-сommerce Sales (2017) склала 6,59 мільярдів доларів.
Такі та аналогічні фестивалі базуються на створенні колективного ажіотажу для активної купівлі товарів. Саме в такі періоди покупець готовий до експериментів, купівлі нових речей і продуктів. Також це вдала нагода для нових брендів.

№3 Бізнес модель “Online to Offline”

Термін “нова роздрібна торгівля” був впроваджений Джеком Ма в 2016 році. Її головною ідеєю є той факт, що online i offline торгівлі не конкурують, а об'єднуються в єдину силу, інтегруючись одна в одну за допомогою продукту, послуги, логістики, інформації, маркетингу, управлінню.
Але і в цьому питанні ініціативніші online-гравці. Online to Offline є магазин зі свіжими продуктами, імпортними товарами та послугами харчування - Hema Supermarket. Це звичайний супермаркет, але перед купівлею товару клієнтові пропонують завантажити додаток, через який можна сплатити кошти. Всі платежі зберігаються online.

№4 Цифрові платежі

Сплата за допомогою Alipay та WeChat Pay - найпопулярніші в Китаї. Вони вже давно стали невід'ємною частиною платформи Alibaba. Платежі в цих системах приймаються як в online-режимі, так і в автоматичному. Завдяки тому, що Alipay и WeChat Pay мають високу ступінь інтеграції в життя клієнтів, вони зручні та доступні. Споживачі вже звикли до такої системи, і навіть виїжджаючи за кордон, продовжують її використовувати.

№5 Від online-платформи до медіаплатформи

Соціальні мережі, в яких спілкуються люди один з одним, роблять їх ідеальним місцем для обміну інформацією і просування бренду. Збільшення обсягів мобільної комерції зумовила перехід реклами e-tail від відкритого до замкнутого циклу. Таким чином, соціальні медіа стали важливим інструментом для маркетингу, особливо при взаємодії з потенційним клієнтом. Соціальні мережі - це ідеальне місце, де роздрібні продавці можуть створювати сценарії покупок, демонструючи свої товари, в яких потенційні клієнти проводять більшу частину свого часу. Statista заявляє, що доля мобільної роздрібної торгівлі складає 34,5%. А до кінця цього року очікується, що мобільні торги зростуть до 40%.

Читайте більше цікавого контенту на сайті