EDIN серед учасників транскордонного е-документообігу між Україною та Вірменією в рамках проекту EU4Digital

Обрані в рамках Програми EU4Digital компанії з України та Вірменії вже розпочали обмін електронними стандартизованими даними рахунків-фактур через канал eDelivery. Пілотний проект передбачає оцифрування та спрощення процесів обміну транскордонних документів, що забезпечить ефективнішу взаємодії між партнерами різних держав. 

Учасники пілотного проекту

Для участі у проекті було обрано наступні компанії:

  • EDIN  – постачальник послуги електронного обміну даними в Україні;
  • Державне підприємство “Дія” – офіційний власник точки доступу;
  • Vedi-Alco – виробник алкогольних напоїв у Вірменії;
  • Alkoline – виробник та дистриб’ютор алкогольних напоїв в Україні;
  • EKENG – агенція з впровадження інфраструктури електронного врядування у Вірменії.

Деталі пілотного проекту

Учасники з України та Вірменії під час пілотного проекту обмінюватимуться даними рахунками-фактур через канал eDelivery, а також будуть дублювати обмін звичайними рахунками.

Для безперебійності обміну даними та встановлення технічних стандартів, буде використовуватися мережа eDelivery Peppol, яка впроваджена у 30 країнах Європи, США, Канаді, Австралії, Сінгапурі, Новій Зеландії та Південній Африці. Мережа eDelivery Peppol дозволяє обмінюватися учасникам електронними документами з будь-ким зі своїх користувачів.

Результати проекту eDelivery та подальші кроки

Пілотний обмін електронними даними вже успішно відбувся між Україною та Польщею. Цікавість з боку компаній та інших держав прогнозує ефективне впровадження цифрового транскордонного документообігу. 

Команда EU4Digital, після завершення пілотного проекту, надасть подальші рекомендації щодо необхідних законодавчих, організаційних та технічних змін, для впровадження пілотного рішення, а також його поширення на інші Східні країни-партнери.