Зв'яжіться з нами:

Електронні ТТН: як підключити водія

 

Електронна товарно-транспортна накладна (е-ТТН) – це електронний документ, що містить інформацію про перевезення товарів, який замінює паперову накладну в транспортній логістиці. е-ТТН є електронною формою документа, що підтверджує угоду між відправником товарів і перевізником та містить деталі про товари, такі як їхні описи, кількість, вага, вартість, маршрут перевезення, дати відправлення та доставки, інформацію про сторони угоди та інші необхідні дані.

ЕТТН має на меті спростити і прискорити процеси транспортування товарів, зменшити витрати на друкування та зберігання паперових накладних, а також підвищити ефективність та надійність обміну інформацією між всіма сторонами угоди. Цифровий формат е-ТТН дозволяє легко обмінюватися даними між різними системами і забезпечує швидку перевірку та автоматизацію процесів складання звітів, контролю за перевезенням та оплати.

ЕТТН є однією з форм електронного документообігу, яка використовується в багатьох країнах для забезпечення ефективності та безпеки у сфері логістики та транспортування товарів.

Причини підключити водія до е-ТТН

Акредитована компанія EDIN однією з перших розробила та впровадила проєкт е-ТТН для українського бізнесу. На сьогодні, за допомогою е-ТТН EDIN було здійснено понад 5000+ реальних перевезень, що дозволило підтвердити ефективність цієї системи.

Мобільний застосунок е-ТТН від EDIN позбавляє водіїв багатьох недоліків паперового документообігу: 

 1. Знімає з водія відповідальність за папірець, спілкування з диспетчерами, бухгалтерами.
 2. Пришвидшує процес документообігу. Наприклад, водій проїхав пів країни, розвантажився, отримав оригінали, потім ще на пошту сходи, оригінали відправ, поки дійдуть, поки відстрочка пройде. 
 3. Спрощує процес оплати. За невчасно оплачене перевезення зростає кредиторська заборгованість, і через нестачу коштів на рахунках, бізнес потрапляєте у касовий розрив.
 4. Водію на кожному пункті розвантаження не потрібно очікувати на підписані документи, бо без них він не може рушити далі.
 5. Для закриття перевезення не потрібно надсилати замовнику весь пакет супровідних документів, коли ТТН загубилася і оплата за перевезення відтермінувалася.
 6. По кожній поставці не потрібно повертати підписані документи замовнику, бо без них він не поставить здійснене перевезення на оплату.
 7. Не потрібно витрачати час на очікування виплат за перевезення за фактом надання оригіналів, коли необхідно обслужити машину вже зараз.

Де і як отримати електронні ключі для водіїв?

З 1 серпня 2023 року водіям будуть потрібні електронні ключі для використання електронних товарно-транспортних накладних (е-ТТН).

Електронні ключі для водіїв є важливою складовою для використання е-ТТН. Вони не тільки спрощують адміністрування електронних підписів, але й забезпечують ефективність роботи водіїв та компаній. Отже, якщо ви працюєте в сфері перевезень, рекомендуємо вже зараз звернути увагу на отримання електронного підпису.

EDIN Driver – спеціально розроблений мобільний застосунок для підписання електронних товарно-транспортних накладних водіями.

Де і як отримати електронний ключ для водіїв ви можете дізнатись у нашій статті  https://edin.ua/de-i-yak-otrimati-elektronni-klyuchi-dlya-vodi%d1%97v/

Як працює мобільний застосунок для водіїв EDIN Driver?

За допомогою першого українського мобільного застосунку EDIN Driver, час на підписання е-документів водієм скорочується до 6 хвилин!

Все що потрібно зробити водію, щоб почати підписувати документи онлайн: зареєструватись за допомогою ДІЯ, завантажити мобільний застосунок EDIN Driver та підписати е-ТТН КЕП фізичної особи ДІЯ.Підпис.

Проте, підписання електронної ТТН має одну основну вимогу – наявність підключення до інтернету. Про це потрібно потурбуватись заздалегідь. 

Сервіс е-ТТН EDIN на додачу до всіх необхідних для едо функцій мають також:

 1. Можливість підписання договорів та обмін заявкою на транспортування, рахунком, рахунком та актом виконаних робіт із замовником.
 2. Реєстрацію електронних ТТН в Центральній базі даних Міністерства інфраструктури України (ЦБД МІУ).
 3. API та інтеграції з будь-якою обліковою системою.
 4. Електронний архів документів.

Що отримує перевізник після підключення до е-ТТН?

 • Прискорення закриття постачання та отримання оплати за послуги.
 • Відсутність витрат на доставку оригіналів паперових документів замовнику (вантажовідправнику).
 • Автоматичний підрахунок вартості перевезень при створенні Акта виконанних робіт на підставі ТТН і/або заявки на транспортування.
 • Контрольованість та прозорість процесу.
 • Простий спосіб підписання ТТН – «ДІЯ Підпис».                                                                                                         
 • Відсутність зміни чи корегування документів «заднім числом».