Електронний документообіг в 1С

ЕДО в 1С

Електронний документообіг в 1С – це рішення, яке дозволяє отримувати, підписувати документи за допомогою ЕЦП, формувати та надсилати їх безпосередньо у середовищі 1С.

Усі документи спершу оформлюються за допомогою комп`ютерних програм, після чого їх роздруковують, надсилають, візують і тд. Для того, щоб уникнути багатокрокового процесу, зберегти час, кошти та матеріали, існує цифрове рішення – електронний документообіг в 1C.

Як підключити електронний документообіг в 1C

Процес впровадження ЕДО в облікову систему 1с має кілька можливостей, кожна з яких повністю безпечна та не потребує багато часу. Отже, якими способами можна підключити е-документообіг до 1C:

 • Самостійне встановлення;
 • Інтеграція з типовими конфігураціями 1C;
 • Інтеграція з індивідуальними конфігураціями.

EDIN

Провайдер електронного документообігу EDIN пропонує власне інтеграційне рішення API. Розроблений компанією модуль дозволяє працювати з обліковими системами 1C: Підприємство на базі операційної системи Windows. Провайдер надає детальну інструкцію з першого запуску та налаштуванню модуля.

При встановленні, система одразу пропонує встановити усі необхідні «Налаштування» для введення даних. При підключенні утворюється основний каталог – місце розташування модуля, а також сервер обміну – адреса платформи електронного документообігу, на яку надсилаються запити модуля.

Як налаштовується процес обміном ЕДО

Для передачі електронних даних необхідно синхронізувати модуль та 1C, а також здійснити налаштування збереження інформації та довідників. Після, варто додати контрагентів, з якими буде відбуватися процес ЕДО, у вікні «Мережі» обравши компанії підключені до електронного документообігу.

бухгалтер

Налаштування самих е-документів залежить від того, який вид конфігурації 1с. Наприклад, 1с Бухгалтерія дозволяє створювати «Реалізацію товарів покупця», «Рахунок на оплату покупця». 1C, які не відносяться до бухгалтерії створюють «Замовлення покупця», «Релізація товарів і послуг». В 1С Управління невеликою фірмою і Управління середнім бізнесом на керованих формах можливо створити «Замовлення клієнта», «Видаткову накладну». Для 1С Управління торгівлею, Управління підприємством, Управління виробничим підприємством можливо створити «Замовлення клієнта» і «Реалізація товарів і послуг».

Для яких компаній підходить ЕДО в 1C

Рішення впровадження електронного документообігу в 1с підходить для усіх компаній, які обмінюються EDI зі своїми контрагентами. Найчастіше це, звісно ж, підприємства, які мають відношення до рітейлу: торговельні мережі, постачальники, дистриб`ютори.

API

Основні переваги від впровадження ЕДО в 1C

Для кожної компанії є ряд завдань та першочергових питань, які має вирішувати та чи інша послуга. З основних плюсів впровадження е-документообігу виділяють:

 • Індивідуальні інтеграційні рішення;
 • Безпечний обмін е-даними;
 • Оптимізація бізнес-процесів;
 • Автоматизація е-документообігу;
 • Заощадження коштів;
 • Пришвидшена робота.

ЕДО в 1с на прикладі клієнтів EDIN

Компанії, які впровадили електронний документообіг в 1C за допомогою інтеграції від EDIN у своїх бізнес-процесах помічають наступні зміни:

 1. Можливість співпрацювати з більшої кількістю контрагентів;
 2. Швидка робота з КЕП;
 3. Безперебійність системи;
 4. Спрощення узгодження та формування домовленостей та ін.

Дізнатися більше про те, які переваги отримують компанії від впровадження ЕДО в 1C, можна у відгуках наших  партнерів.