Впевнені, що для подальшого успішного розвитку бізнесу в online необхідно впроваджувати інноваційні стратегії та інвестувати кошти в нові технологічні рішення. Більшість інноваційних рішень змінять ринок рітейлу та зможуть вивести e-commerce на новий рівень.
Тотальна кастомізація
Всі технологічні рішення, що тісно пов’язані з аrtificial intelligence (AI) та machine learning (ML), – вже не просто світовий тренд, а ефективний напрямок розвитку бізнесу. Інтелектуальні технології допомагають створити надточний портрет цільової аудиторії, вивчити їх купівельний досвід і поведінкові звички в online. Після чого формуються закономірності, які дозволяють створити унікальну клікабельну пропозицію.
Фото
Автоматизований аналіз фото – це стандартна опція мобільних додатків, за допомогою якої клієнт може купувати online, використовуючи лише зображення. Прогнозують, що пошук будь-чого по фото замінить словесний пошук.
Google, Facebook, Pinterest почали використовувати подібні алгоритми. А в e-commerce гарним прикладом пошуку по фото стала компанія eBay. Так, покупець online-аукціону фотографує бажаний товар на свій телефон і завантажує його в мобільний додаток, після чого eBay миттєво надає перелік товарів максимально схожих на фото.
Управління голосом
Голосові помічники вийшли на шлях прогресу. Безліч людей для купівлі товарів, проведення оплат, перегляду балансу на рахунках використовують Alexa Amazon, Google Assistant, Apple Siri. Клієнти все частіше використовують своїх віртуальних помічників, тому компанії повинні змінити варіанти спілкування, провести глобальну оптимізацію сайтів і впровадити технологію natural language processing (NLP).
Подібні інноваційні рішення допомагають компаніям створювати інтелектуальних помічників, котрі можуть спілкуватись з покупцями, консультувати – і все це в форматі реального спілкування.
Маркетплейс
Світовий лідер в e-commerce Amazon на сьогоднішній день контролює більше ніж 50% ринку e-commerce США, а його китайський конкурент Alibaba - 70% ритейл-ринку Китаю. В Україні в кінці липня 2018 року визначились три найбільших маркетплейси ринку
e-commerce. Всі ці дані свідчать про те, що купівля товарів в інтернеті стала невід'ємною частиною повсякденності українців. В категорії торгових online-сервісів незмінний лідер - компанія OLX в загальному рейтингу посідає четверте місце, поступаючись Google, YouTube и Facebook.
Мобільний бізнес
В 2021 році ринок e-commerce для мобайлу зросте до 72,9%. Якщо говорити про сучасний ринок, то за даними GfK в Україні, за перші півроку 2018-го серед активних користувачів інтернету - 85% користувачі смартфонів. Серед тих, хто робив покупку online, 50% людей шукали інформацію про товар в смартфоні, а 43% - зробили транзакцію через мобільний телефон. Зовсім скоро користувачу стане недостатньо адаптації сайту до смартфону і навіть мобільного додатку. Клієнт потребує спрощення технологій оплати з мобільного пристрою за допомогою розпізнавання обличчя, відбитку пальця.
Ми - свідки впровадження інноваційних технологій і якщо зараз такі рішення в бізнесі виглядають як унікальні переваги, то в майбутньому вони стануть головною умовою конкурентоспроможності компаній.
Читайте більше цікавого контенту на сайті EDIN