Зв'яжіться з нами:

Інноваційні тренди, що назавжди змінять світ ритейлу

Цифрові технології формують нове покоління ритейлу. На сьогоднішній день ситуація складається таким чином, що на душу населення виділено аж занадто багато торгових точок. ЕDIN прогнозує, що через 5 років більш ніж 30% ТРЦ зникнуть. Такий відсоток скорочення може лякати, але разом із закриттям ТРЦ прийдуть нові інноваційні можливості. Цифрові технології дадуть покупцеві новий купівельний досвід. Наступні інноваційні тренди допоможуть ритейлерам залишатися на вершині.

Trend №1
Omnichannel. В ЕDIN вже розповідали про омніканальність окремо, підхід до якого стрімко набирає актуальності, тому очолює першість в пятірці трендів. Всі канали, що використовує ритейлер, функціонують як єдиний механізм для забезпечення offline і online обслуговування клієнтів.
Для прикладу, відомі ритейлери Starbucks, Chipotle, Panera дозволяють своїм покупцям робити замовлення в режимі online, а забирати покупку безпосередньо в торговій точці. Іншим вдалим прикладом стала компанія Home Depot, яка отримала нагороду “Омніканальний ритейлер 2017 року”. Для своїх клієнтів вони пропонують безліч варіантів fulfillments, тобто комплекс операцій з моменту замовлення товару до моменту його отримання, а також мобільний додаток із 3D-картою магазинів.

Trend №2
Internet of things. Інтернет речей відноситься до омніканальності, адже виводить дані на додатковий рівень і може збирати креативні ідеї для розвитку культури omnichannel. Показники дослідження Goldman Sachs налічують більше 12 мільярдів підключених пристроїв, а в 2020 році сягатимуть 30 мільярдів. Справжнє золото тренду в даних, що мають зв’язок з іншими даними і можуть збільшувати кількість і якість аудиторії за допомогою її offline і online звичок. Інтернет речей поряд з нами. Гарним прикладом стала компанія Walmart, яка використовує метеодані для прогнозування продажу продуктів.
Виробник солодощів Lolli and Pops аналізують маршрут покупців, щоб створювати смарт-дисплеї із зображенням продукції, таким чином покращуючи комунікацію з потенційними покупцями.

Trend №3
Virtual & Augmented reality. Все частіше ритейлери використовують інструменти віртуальної і доповненої реальності. AR і VR - це надзвичайна можливість для креативного маркетингу. Можна і голограму в людський зріст створити, і на Місяці побувати. Відома всьому світу, Ikea впровадила VR, щоб покупець зміг побувати в 3D-кухні. За допомогою такого введення клієнт може протестувати розмір, розміщення, колір. Відтепер не потрібно витрачати купу коштів на декорування та планування, тестуй нову кухню, не виходячи з дому.

Trend №4
Artificial intelligence. Пам'ятаєте цю купу питань: о котрій годині клієнти найчастіше щось купують, вони це роблять в певній торговій точці, чи впливають погодні умови на їх рішення? Тепер, з допомогою штучного інтелекту можна дізнатись безліч даних. VR впроваджують в усі сфери бізнес-середовища. Відомі приклади штучного інтелекту: роботи, дрони, автоматичні перевірки, різноманітні додатки і, звичайно, чат-боти. Чат-боти, на сьогоднішній день - вдалий інструмент для надання постійних миттєвих послуг клієнтам.

Trend №5
Hyper-personalization. Головна ціль тенденцій в світі ритейлу - висока комунікація з клієнтом за допомогою покращення персоналізації, трансформації потенційного покупця в прихильника бренду. Надперсоналізація сайту допомогла Stitch Fix отримати дохід в розмірі 730 мільйонів доларів. А от компанія Intel впровадила для покупців 3D-принтер, за допомогою якого клієнт сам обирає дизайн світшотів і друкує їх самостійно. Ви можете це уявити? Майже всі товари в магазині обрані на основі уподобань клієнтів.

Традиційні магазини не зможуть витримати подібної конкуренції. Їм доведеться обирати: зникнути або трансформуватись. Для ритейлерів прийшов час “зараз або ніколи”, вони мають переглянути позицію, яку займають на ринку, і увійти в нову інноваційну епоху роздрібної торгівлі.
Читайте більше цікавого контенту на сайті EDIN.