Зв'яжіться з нами:

Кількість користувачів електронних підписів зросла на 69%

За даними Міністерства цифрової трансформації України, за 2020 рік кількість осіб, яким було видано електронний підпис, зросла на 69%. У 2019 році було видано 4,3 млн е-підписів, а в 2020 році – 7,2 млн. Компаній, які почали користуватися електронним документообігом, збільшилось на 40%, що підтверджує провайдер ЕДО EDIN.

Видають електронні підписи кваліфіковані надавачі електронних довірчих послуг – державні та приватні підприємства, банки та додаткові організації, які також й формують позначку часу в момент їх накладення. У 2019 році кількість надавачів, що використовують міжнародні алгоритми, складала 3 з 22, а за 2020 цифра змінилася до 6 з 20. 

Заступник Міністра цифрової трансформації, Людмила Рабчинська, прокоментувала: “Збільшення операцій з використанням електронного підпису — наслідок не лише карантинних обмежень, а й роботи Мінцифри. Оскільки підвищення якості надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, рівня довіри до них та популяризації центральним засвідчувальним органом — одне з пріоритетних завдань Міністерства”.

Відзначається й обізнаність українців у захисті власних даних. У 2019 році лише 8% зберігали свої підписи на захищених носіях, а за 2020 рік цифра зросла до 11%.