Ритейл може постраждати від порушень в масштабних процесах ланцюгів поставок

Провайдер електронного документообігу EDIN проаналізував показники американського постачальника фінансової інформації для професійних учасників фінансового ринку Bloomberg. Спираючись на показники Bloomberg, у першій половині 2022 року у зв’язку з Дельта-варіантом коронавірусу прогнозуються ускладнення з глобальними ланцюгами поставок у світових масштабах.

Порівнюючи з травнем 2020 року, вартість перевезення контейнерів зі Сходу в Європу збільшилася у 10 разів. Такий ріст ціни виправдовується підвищенням оплати за сировину, енергоресурси та нестачею важливих компонентів. 

Зазвичай глобальні компанії сфери рітейлу вкладають довгострокові договори з контейнерними підрядниками, проте другі мають безліч мілких

контрагентів, які не мають можливості та гарантій довготривалої співпраці. В цій ситуації власники суден намагаються реалізувати послуги найдорожчих партнерів, які надають контейнери в оренду для перевезення.

Окремо підвищення цін з боку азіатських підприємств обумовлюється високим рівнем безпеки, щодо уникнення зараження коронавірусом. У випадку, якщо хтось з персоналу виявляється інфікованим, зачасту на карантин відправляють усю компанію. Відповідно, це збільшує навантаження на порти та затримує відправлення товару, що несе за собою значне зростання вартості перевезення.