Що таке GLN і для чого: як отримати код GLN від EDIN

GLN

GLN (Global Location Number) – Глобальний номер місця знаходження або Глобальний ідентифікаційний номер. Міжнародний спеціальний код застосовується в системах електронного обміну даними та e-commerce, визначає точне розташування юридичних осіб, фізичних об’єктів (приміщення, транспорт) та функціональних підрозділів.

GLN складається З 13 цифр, остання з яких – контрольна, та є номером Структури GTIN-13. Номер GLN забезпечує унікальне посилання на агентство підприємства або його виробничий чи функціональний об’єкт. З його допомогою можливо ідентифікувати будь-яку одиницю, необхідну для ланцюга постачання, та створити єдине рішення для e-commerce між контрагентами. 

Для чого потрібен номер GLN

GLN допомагає ідентифікувати об’єкти як всередині компанії, так поза нею. Номер надає дані про тип об’єкта (виробничий центр, склад, торговий офіс, офіс компанії), регіон, поштову адресу, контактні дані та осіб, банківські реквізити, вимоги та обмеження доставки і т. д.

Чотири основних випадки використання GLN для ідентифікації:

  • визначення функції об’єкта;
  • визначення юридичної особи;
  • цифрове місцезнаходження;
  • фактичне знаходження об’єкта.

GLN

У випадку необхідності ідентифікації конкретних окремих одиниць в поставках, кожній з них надається окремий номер, щоб партнери могли відрізнити один об’єкт від іншого в процесі електронного документообігу.

З ростом організації, її розширенням, відкриттям нових філіалів, одного GLN може стати замало, що призведе до складнощів у роботі. В такому випадку необхідно присвоювати додаткові номери. Наприклад, розподілити номери можна за різними підрозділами з різним функціоналом: автопарк, склад, бухгалтерія. Тобто, низка різних відділів однієї компанії може використовувати різні GLN, щоб партнер міг орієнтуватися кому який е-документ надсилати. Така структура також актуальна для корпорацій зі структурою, де за кожну галузь відповідають різні юрособи. 

Якщо місцезнаходження цифрове, GLN фіксує e-mail, що використовується для зв’язку між комп’ютерними системами. Це необхідно, якщо цифрові контакти (шлюз EDI, банк даних, система ERP, система управління складом і т. д.) безпосередньо беруть участь в транзакції і їх потрібно окремо ідентифікувати.

глобальний номер розташування

Для зчитування інформації GLN, номер шифрується мітками EPC / RFID або штрих-кодом для автоматичної ідентифікації місць зберігання, призначення палет, походження продукту і т. д. Це дозволяє проводити більш ефективну роботу по відвантаженню та прийманню товару.

Як отримати GLN

Отримати міжнародний номер GLN в Україні можно через асоціацію, яка їх присвоює - "ДжіЕс1 Україна". Щоб отримати, підприємству необхідно стати учасником Асоціації. "Основний" GLN, що ідентифікує підприємство як юридична особа, буде присвоєно автоматично, відповідна інформація про нього буде доступна партнерам підприємства через електронні каталоги Асоціації. Також підприємство-учасник системи GS1 завжди може отримати додаткові номери GLN для своїх структурних підрозділів, виробничих об'єктів тощо.

отримати GLN

Також отримати номер GLN в Україні можна через провайдера електронного документообігу EDIN. Номер дійсний в межах України, проте, якщо закордонний контрагент отримує також GLN EDIN, партнери, незалежно від місця знаходження, можуть працювати за глобальними номерами EDIN. Для отримання номера необхідно заповнити відповідні форми, бути авторизованим.