Електронний документообіг – це документи, які передаються через інтернет, підписані електронним підписом. Електронний підпис необхідний для зазначення відповідальної особи, він повністю відповідає власному підпису. ЕДО оптимізує не лише витрати на папір, канцелярію, доставку, але й на процеси компанії: швидке закриття угод, вчасні оплати, розширення контрагентів, зростання конкурентоспроможності, трудовитрати співробітників. Найголовніше опиратися на можливості, які надає провайдер – надійність, інтеграція, розширений функціонал, закриття всіх бізнес-процесів в єдиному вікні. На ринку України є кілька провайдерів електронного документообігу, які надають послуги з обміну електронними даними. Зокрема, одним з рішень є платформа ЕДО EDI-Network від EDIN, яка закриває не лише процес обміну документами, але й налагоджування бізнес-партнерства та пошук нових контрагентів, тобтоЩо таке електронний документообіг?
Навіщо компаніям переходити на електронний документообіг?
Основні переваги електронного документообігу:
Як обрати провайдера електронного документообігу?
компанія має можливість замикати питання розвитку в одній системі, не витрачаючи коштів та часу на додаткові.
Що потрібно для підключення 1С-ЕДО?
Для підключення 1С-ЕДО необхідно обрати провайдера, який розробляє інтеграційний модуль з можливістю гнучких налаштувань. Важливо, щоб модуль був сертифікований для надійної роботи з інтеграційним рішенням.
Інтеграційний модуль 1С можна установити як за допомогою спеціалістів провайдера електронного документообігу, так і самостійно. При встановлені модуля конфігурація 1С не змінюється, тому інтегрувати можна як змінені конфігурації систем, так і стандартні. Якщо 1С установлено на сервері, в такому випадку модуль інтеграції також можна установити там же, що не повпливає на функціонал.
Навіщо потрібна інтеграція?
1С-ЕДО не потребує роботи на веб-інтерфейсі або в окремому додаткову сервісі. Всім учасникам процесу зручно працювати, адже вони ведуть роботу у звичному обліковому записі 1С, що не впливає на продуктивність роботи. Кількість працюючих в сервісі не впливає на якість функціоналу рішення.
Як розпочати роботу з електронним документообігом?
По-перше, необхідно зрозуміти, які процеси потрібно перевести з паперу в електронний формат. Для цього важливо скласти ланцюг документообігу всередині компанії та з контрагентами. Після визначення цілей, можна починати перехід на ЕДО.
По-друге, потрібно визначити підписантів та забезпечити їх КЕП – кваліфікованим електронним підписом. Отримати КЕП можливо в АЦСК. Для того, щоб переглядати документи у системі, електронний підпис не потрібен – користувач може зайти на платформу під своїми даними.
По-третє, варто визначитися як зручніше працювати з ЕДО: інтегровано 1С або з іншими системами, чи у веб-версії. Після цього потрібно запросити усіх партнерів до сервісу електронного документообігу, адже тільки так є перспектива повністю відмовитися від паперу.