Зв'яжіться з нами:

Як споживачі диктують інноваційне майбутнє ритейлу

Сьогодні постає питання як бути online-ритейлеру в світі, де різниця між продуктами по характеристиці і вартості максимально низька. Шлях споживача максимально хаотичний, а клієнт може робити покупки, не виходячи з дому. Провайдер електронного документообігу EDIN , зібрав думки експертів про те, що чекає e-commerce.

Посилаючись на дослідження Nielsen, світовий e-commerce набирає обертів в п’ять разів швидше, ніж FMCG-ритейл або світовий ВВП. Така тенденція й надалі буде продовжуватись. Постає питання чи буде криза в світовому online-ритейлі? Адже ритейл завжди йшов і йде за споживачем. Разом із змінами в поведінці споживача змінюються і способи взаємодії з ними. Найбільші представники ринку ритейлу вже зібрали достатньо велику кількість даних про покупців. З’єднавши ці дані з інформацією про поведінку споживачів online i offline, можна більш якісніше розповісти про переваги кожного з брендів, тобто збільшити ефективність бізнесу.

Розвиток e-commerce приведе до повної трансформації online-ритейлу. Розвиток online-покупок і технологій вплине на те, як і де покупці будуть робити покупки, змінить вимоги до локацій, так їх функціональних рішень.
Offline магазини не можуть існувати без online-магазинів. Саме така взаємодія надасть додаткові можливості для подолання часових і просторових обмежень, отримання додаткового прибутку і новий досвід для клієнтів.

Тож, представляємо інноваційні тенденції майбутнього:

Інновації в наданні нового досвіду споживачам як offline, так і online режимі. Для прикладу – каси самообслуговування, впровадження віртуальних магазинів, чат-боти, за допомогою яких можна купувати товари прямо в месенджері. Tesco запустили додаток з назвою Tesco Discover, що дозволяє покупцеві сканувати етикетки продуктів, інформаційні журнали та POS матеріали, безпосередньо в магазині. Цей додаток дозволяє клієнтові отримати додаткову інформацію про продукти, робити покупки та отримати купівельний досвід.

Реакція ритейлерів на потреби і запити споживачів в реальному часі, персоналізовані пропозиції та знижки. Наприклад, Media Brands, частиною якої є Initiative, повідомили про купівлю Acxiom Marketing Solutions (компанії, що займається Big Data для омніканального маркетингу). В глобальному сенсі, а згодом і в локальному, таке рішення в десятки разів збільшить наші можливості в роботі з даними. З'являються нові можливості - створення програмних продуктів, такі як персональні порадники з шопінгу. Подібний підхід був реалізований в Китаї H&М.

Консалтингова компанія Walker звітує: до 2020 року якість купівельно досвіду стане ключовою різницею одного бренду від іншого, а продуктова лінійка і ціни відійдуть на щабель нижче. Щоб вийти на новий рівень, бути конкурентно-спроможним, підняти цінність бренду, потрібно орієнтуватись на три основних параметри купівельного досвіду.
По-перше, це інформація - в наш час її аж занадто багато, найчастіше вона доноситься не структуроровано і невчасно. Отже, той бренд, що зможе подати інформацію в зручному вигляді, в правильний момент зможе запам'ятатися і звернути на себе увагу покупця.

Зручність - другий важливий параметр. Мова йде не лише про шлях споживача і його супровід, але й про досвід в самому магазині. Варто пам'ятати, що навіть знаходячись в торговій точці покупець шукає додаткову інформацію про товар. Задача успішного ритейлера влаштувати все таким чином, щоб клієнт знайшов цю інформацію і на сайті магазину, і в соціальних мережах, і в торговій точці.

Персоналізація - must have під номером три. Ритейлер повинен ненав’язливо вписатись в тачпоінти, зробити життя покупця більш цікавим, насиченим та яскравим.

Читайте більше цікавого контенту на сайті