Як отримати електронний підпис?

как получить электронную подпись

ЕЦП (електронний цифровий підпис) або КЕП (кваліфікований електронний підпис) потрібний для підписання електронних документів, здачі звітності, відкриття ФОП. Отримати електронний цифровий підпис можливо в державних структурах, приватних, та банках.

Що таке електронний цифровий підпис?

Згідно Закону України від 7 жовтня 2018 року «Про електронні довірчі послуги», який зазначує новий формат електронного підпису – КЕП. Кваліфікований електронний підпис – це удосконалений цифровий підпис, який базується на сертифікаті відкритого ключа, з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису.

Всі електронні документи, які підписані КЕП на законодавчому рівні є юридично значимими, а електронний підпис прирівнюється до справжнього власного. Також, електронний підпис можна використовувати при ідентифікації особи, або замовлення послуг від держави. В першу чергу, КЕП вирішує питання мобільності – не потрібно їхати для підписання документів, достатньо зробити це онлайн.

Що потрібно для отримання електронного підпису?

Для отримання КЕП фізичній особі необхідно надати наступні документи:

 1. Паспорт та його копія
 2. Ідентифікаційний код та його копія
 3. Заповнена реєстраційна карточка

Для отримання КЕП юридичній особі потрібні наступні дані:

 • Заява на реєстрацію для отримання посиленого сертифіката відкритого ключа;
 • Заява-приєднання до договору «Про надання послуг електронного цифрового підпису» у двох примірниках;
 • Оригінал статуту або його нотаріально засвідчену копію;
 • Копія свідоцтва про державну реєстрацію, засвідчену підписом керівника та печаткою юридичної особи або виписку (витяг) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;

 • Документи, які підтверджують повноваження керівника заявника;
 • Копія паспорта керівника (копії 1-4, 11-12 сторінок), засвідчену підписом власника паспорта;
 • Копія паспортів підписувачів (копії 1-4, 11-12 сторінок), засвідчені підписами власників паспортів;
 • Довіреність встановленого зразка та паспорт довіреної особи (якщо заявник представлений довіреною особою).

Можливо знадобляться ще такі документи:

 • Копія свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість (у випадку, якщо особа є платником ПДВ);
 • Копія документа, який підтверджує присвоєння ідентифікаційного коду Державним комітетом фінансового моніторингу (якщо особа є суб’єктом первинного фінансового моніторингу).

КЕП дійсний від 1 до 2років.

Де отримати КЕП?

Отримати КЕП можливо у структурах, які займаються кваліфікованим наданням електронних довірчих послуг, або АЦСК – акредитовані центри сертифікації ключів.

Отримати електронний підпис можливо безкоштовно у державних установах, зокрема податкових. Онлайн можливо отримати через банківський сервіс Приват24. Платно оформлює КЕП АЦСК «Центр сертифкації ключів України». Весь список структур, що надають КЕП можна переглянути на сайті Міністерства цифрової трансформації.

Щоб розпочати роботу з електронними документами з нанесенням електронного підпису, пропонуємо скористатися послугами безкоштовного сервісу е-документообігу ВІЛЬНИЙ.

Важливо: за конфеденціальність КЕП відповідає його власник, передавати підпис третім особам суворо заборонено, в цьому разі він буде недійсним.